Про внесення змін до Регламенту Долинської міської ради

Про внесення змін до Регламенту Долинської міської ради


Долинська міська рада
Калуського району Івано-Франківської області
восьме скликання
(сорок друга сесія)

РІШЕННЯ

Від 26.04.2024 № 2603-42/2024
м. Долина

Про внесення змін до Регламенту
Долинської міської ради

З метою врегулювання процесу прийняття рішень Долинської міської ради іншого колегіального органу в умовах наявності конфлікту інтересів, відповідно Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Внести наступні зміни до Регламенту Долинської міської ради восьмого скликання, затвердженого рішенням міської ради від 28.12.2020 № 47-2/2020 зі змінами:

1.1. Частину 4 статті 9 «Врегулювання конфлікту інтересів» викласти в новій редакції:

«4. Якщо неучасть осіб, зазначених у частині другій цієї статті, у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

Після публічного повідомлення особи про конфлікт інтересів, на вимогу головуючого на засіданні, лічильна комісія здійснює підрахунок кількості осіб, які беруть участь у голосуванні. Виходячи з кількості присутніх, які мають право брати участь у голосуванні та встановлення факту повноважності ради, головуючий повідомляє особу про можливість чи неможливість брати участь у голосуванні.».

1.2. Частини 2 та 3 статті 14 викласти в новій редакції:

«2. Порядок денний сесії затверджується радою більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні.

У разі необхідності, рада може змінювати проєкт порядку денного за результатами голосування депутатів. Для внесення змін у порядок денний рада, більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні, приймає проєкт порядку денного за основу.

3. Питання вважається внесеним або вилученим до/з проєкту порядку денного сесії, якщо за це проголосувало більшість депутатів, присутніх на пленарному засіданні».

1.3. Статтю 14 доповнити частиною 6 наступного змісту:

«6. Питання не вноситься до порядку денного пленарного засідання сесії ради у випадку:

Як виняток, питання (проєкт рішення) може бути внесено до порядку денного сесії та розглянуто на пленарному засіданні сесії при умові:

  • відсутності з поважних причин особи, яка повинна була візувати проєкт рішення та на проєкті рішення внесено відповідний запис про це;
  • якщо особа, яка повинна була візувати проєкт рішення відмовляється від підпису;
  • проєкт рішення вносився на розгляд профільної комісії, проте, засідання комісії не відбулось;
  • питання відповідно до Положення про постійні комісії міської ради не належить до розгляду жодної з профільних комісій, якщо, звісно, комісія сама не виявила бажання розглянути дане питання на своєму засіданні.

Питання, також, може бути внесено до порядку денного пленарного засідання сесії, якщо воно містить інформаційний характер і рішення не прийматиметься.».

1.4. Частину 2 статті 16 викласти в новій редакції:

«2. Результатом розгляду проєкту рішення може бути його зняття на доопрацювання чи не підтримання проєкту, прийняття його за основу чи прийняття проєкту в цілому.

Питання про зняття проєкту рішення на доопрацювання приймається більшістю від загального складу ради. В разі зняття проєкту рішення він передається на доопрацювання в профільну постійну комісію (комісії) ради, до виконавчих органів ради або інші визначені радою органи.

Питання про прийняття проєкту рішення за основу ставиться на голосування після внесення, при обговоренні питання, депутатами зауважень (пропозицій) чи доповнень і приймається за основу більшістю від загального складу ради

Голосування по даному питанню за основу проводиться шляхом оголошення секретарем ради, а у випадку його відсутності одним із членів лічильної комісії, в алфавітному порядку прізвищ депутатів (міського голови).

У випадку коли питання за основу не підтримано більшістю від загального складу ради, проєкт рішення знімається з порядку денного та повертається на доопрацювання.».

1.5. Частину 3 статті 16 викласти в новій редакції:

«3. В разі прийняття проєкту рішення за основу зауваження (пропозиції) і доповнення, що надійшли під час обговорення, можуть бути розглянуті на даному пленарному засіданні, або проєкт рішення може бути відправлений на доопрацювання для розгляду й узагальнення в постійних комісіях (комісії) або на засіданні виконавчого комітету, і з відповідними висновками вноситься на друге читання ради.».

1.6. Статтю 16 «Розгляд питань на сесії» доповнити частинами 5 та 6 наступного змісту:

«5. Проєкт рішення, що не набрав при голосуванні необхідної кількості голосів депутатів для прийняття відповідного рішення, повторно на даному пленарному засіданні не розглядається і на голосування не ставиться. Як виняток, даний проєкт рішення може розглядатися на цьому ж пленарному засіданні повторно тільки один раз за умови, якщо за його повторне внесення до порядку денного проголосувало дві третини від загального складу ради.

6. Якщо за результатами голосування при розгляді питання не всі присутні депутати міської ради брали участь у голосуванні (відсутній кворум), такий проєкт рішення повертається ініціаторам для доопрацювання і може бути повторно внесений на черговій сесії міської ради.».

1.7. Частину 3 статті 17 «Порядок голосування» доповнити абзацами наступного змісту:

«Відкрите (поіменне) голосування здійснюється за допомогою електронної системи голосування, а в разі її несправності шляхом оголошення секретарем ради, а у випадку його відсутності одним із членів лічильної комісії, в алфавітному порядку прізвищ депутатів (міського голови).

Результати голосування оприлюднюються в сесійній залі у вигляді загальної кількості голосів, поданих «За», «Утримався», «Проти».».

1.8. Частину 5 статті 18 «Прийняття рішень» викласти в новій редакції:

«Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів про перехід до голосування.

Депутат не має права подавати свій голос заздалегідь або пізніше і бере участь у голосуванні особисто.

У разі виникненні перешкод під час проведення голосування чи помилковому голосуванні, депутат негайно повідомляє головуючого на пленарному засіданні про проблему чи зміну свого голосування. Така зміна може бути врахована тільки при встановленні результатів голосування по даному питанню до розгляду наступного питання порядку денного.».

1.9. Частину 3 статті 8 «Загальні положення» доповнити абзацом наступного змісту:

«Інформація про відвідуваність депутатами поіменно засідань постійних комісій ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради».

2. Затвердити Порядок візування проєктів рішень Долинської міської ради (додається).

3. Пункт 1.1 рішення міської ради від 28.09.2021 № 655-16/2021 «Про внесення змін до Регламенту Долинської міської ради» визнати таким, що втратив чинність».

Міський голова Іван ДИРІВ

Додаток

Документ опубліковано 01 травня 2024
Індекс документа
2603-42/2024
Дата прийняття
26 квітня 2024
Детальніше